Netflix Türkiyeden Çekiliyor mu?

Türkiye pazarındaki geleceği bu günlerde tartışılan Netfix; Türkiye’den çekileceği yönündeki haberlere dair açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ‘Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz’  cümlelerine yer verildi.

Netflix Türkiye kapanıyor

Siyasiler Bu Konuda Ne Dedi?

AKP sözcüsü Mahir Ünal Netfilx için yaptığı paylaşımda ‘ Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum’ dedi. Geçmişte de katıldığı televizyon programında Netflix ile ilgili soruya ya şu çevabı vermişti:

‘Netflix yerli bir yapım istedi. O yapımdaki bir karakter çok tepki topladı. RTÜK de bu tepkileri yapımcı şirketle paylaştı. İlgili yapımcı şirket de bu tepkilere hassasiyet gösterdi. Biz bu dijital platforma karşı değiliz ki. Bunu dile getirmek nasıl antidemokratik olarak lanse ediliyor anlayamıyorum. Sadece RTÜK dizi yapımcılarıyla senaryo aşamasında hassasiyetleri ve tepkileri paylaştı. Bu suç mudur?’ Bu yaptığı açıklama ise bazı mecralarda tepki toplamıştı…

Peki Neden Netflix’in Kapanması Gündeme Geldi…

Son zamanlarda çekimine yeni başlanan bir  dizinin erkek oyuncularının birbiriyle yakınlaştığında dair sahnelerin olduğu haberleri gelmişti ve bu olay belli kesimlerden tepki toplamıştı. Olayın büyümesi Cumhurbaşkanlığına kadar gitmişti ve Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada ise ‘YOUTUBE , TWİTTER ve NESKFILIZT kapanabilir demişti…

erdoğan

5G Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Sitemizin 5G Kategorisini Buradan Ziyaret Edebilirsiniz. Ayrıca birbirinden güzel sözler için diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here