Tesla Yeni Fabrikasını Teksas’da Açacak…

Son yıllarda elektrikli otomobil denilince akla gelen şirket hepimizin de bildiği gibi Tesla , her geçen gün büyümeye devam ediyor . Almanya’nın Berlin kentinde inşaatına devam edilen fabrika ile Avrupa’ya açılacak şirket, yeni fabrikalar kurararak üretimi artıracak. Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladığı toplantıda yeni fabrikasını Teksas’ın başkenti Austin’e bağlı Travis County’de 2 bin dönüm arazi üzerine kuracaklarını paylatı. Aşağıdaki fotoğraf ise Tesla’nın Almanya’ya kuracağı Fabrikanın tamamlanınca ki hali….

CYBERTRUCK TEKSAS’DA ÜRETİLECEK

Tesla, kurulacak bu tesiste yeni aracı Cybertruck‘ı da üretecek. Teksaslı yetkililere yapılan bilgilendirmeye göre, kurulacak tesis en az 5 bin kişilik istihdam yaratacak. Ayrıca şirketin Kuzey Doğu Amerika pazarı için Cybertruck, Semi truck, Model 3 ve Model Y gibi otomobillerini üretmesi bekleniyor.

Tesla Cybertruck Suda Yüzebilecek

5G Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Sitemizin 5G Kategorisini Buradan Ziyaret Edebilirsiniz. Ayrıca birbirinden güzel sözler için diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here