Yapay zeka hayatımızın neresinde..

Yapay zekayı neredeyse hayatımızın her yerinde kullanıyoruz. Eğitim alanında, sağlık alanında, pek çok sektörde, insanların yaptığı işlerde ve hatta günlük yaşantımızda yapay zeka teknolojisi kullanılmaya başlandı ve teknoloji dünyasının da son zamanlarda belki de üzerinde en fazla çalıştığı ve hakkında en çok şey merak edilen konularından biri haline geldi. Şimdi de gerçekte olmayan insanların görüntülerini oluşturan bir yapay zeka geliştirildi.

Gerçekte Olmayan İnsan Görüntüleri Oluşturan Yapay Zeka Geliştirildi!

Peki Bu Görüntüler Nasıl Oluşturuyor?

Japonya’nın Kyoto Üniversitesi bulunan bir teknoloji şirketi yaptığı çalışmalar sonucu yeni bir algoritma yarattı. Bu derin öğrenme algoritması sayesinde gerçekte olmayan fakat gerçek insan görünümlü birtakım görseller ortaya çıktı. Bu görsellerin tıpkı insanlar gibi kendilerine özel saçları, suratları ve kıyafetleri var. Tüm bu gerçek dışı insan görselleri ise bu özel algoritma tarafından üretiliyor. Ayrıca oluşturulan bu insan figürleri oldukça gerçekçi. Söz konusu derin öğrenme algoritmasının oluşturduğu insan figürleri, giydikleri kıyafete ve bu kıyafet modeline göre farklı pozlar verebiliyor. Yapay zeka bu insan modeli görselleri oluştururken arkada beyaz bir arka plan ve gerçekçi bir ışık kullanıyor. Bu da söz konusu fotoğraftaki görüntünün gerçekten bir insan fotoğrafıymış gibi görünmesini sağlıyor.

Yapay Zeka ve Robotlar Bakın Neler Yapacak!

Olayın Esas Amacı Ne?

Bu teknoloji birçok yönden tartışılabilir olsa da; olumlu veya olumsuz sonuçlar doğurabileceği düşünülüyor. Ancak uygulamada tasarlanan yapay zeka teknolojisinin kıyafet üreticileri ve moda sektörü tarafından kullanılması amaçlanıyor. Bu sayede kıyafetlerin satışlarında manken kullanımına gerek kalmayacak ve şirketleri de büyük bir maliyetten kurtarmış olacak. İlerleyen yıllarda karşımızda görür müyüz, merakla bekliyoruz….

insansı robotlar arşivleri - Yapay Zeka ve Muhteşem Beyin

5G Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Sitemizin 5G Kategorisini Buradan Ziyaret Edebilirsiniz. Ayrıca birbirinden güzel sözler için diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here